ESP NELI 4 x 250g

ESP NELI
4 x 250g

€38.60 €44.36
Sinu võit: 13%
​Espresso No3
Espresso No3 näol on tegemist Coffee People-i oma maja seguga, mis on võitnud mitmeid rahvusvahelisi pimemaitsmisi. Esimene tunnustus saabus meie loomingule 2010. aastal, mil võitsime Swissoteli blind-cuppingu ning koos sellega ka õiguse pakkuda Swissoteli külalistele iga päev pehmet espresso aroomibuketti väikestelt Kolumbia ja Guatemala kohvitootjatelt.

Colombia, Inga Aponte 
See eriline Kolumbia kohv on kasvatatud ja korjatud indiaani reservaadi aladelt kohaliku Inga hõimu poolt, kes on kõige rikkalikuma kultuuri esindajad Kolumbias. Ingad hoiavad lähedal asuvate ning raskesti läbipääsetavate Amazonase metsade teiste hõimudega tihedat sidet, et kanda kohvi kasvatuse kõrval edasi ka iidseid traditsioone. Coffee People on teinud olulise panuse, et aidata hõimul arendada oma kohvitootmine kõrgemale tasemele ning seeläbi parandada kogukonda majanduslikke võimalusi.

Kohvi on töödeldud poolkuiv menetlusega, mis on hübriid märgmenetlusest ning naturaaltöötlusest.
Kirsi viljaliha purustatakse masinaga, kuid jäetakse suuremalt jaolt kirsi külge. Seejärel asetatakse kohv kuivama “vooditele” (pealt ja alt avatud võrkvoodid, mille peal kuivamine toimub).
Kuivamisprotsess kestab 10-12 päeva ning on kõige keskkonnasõbralikum kohvitöötlemismeetod, mis säästab kütust, elektrit ning suures koguses vett.

Maitse on eriliselt magus, tugevate puuviljaste nootidega.

Guatemala, Ceiba  
Maiade tsivilisatsiooni algusaegadest sümboliseerib sõna ceiba maa ja taeva vahelist seost. Huehuetenango piirkonnast pärit Ceiba kohv on kohalike väikefarmerite säästvasse ning jätkusuutlikku tootmisesse investeeritava töö vili.

Maitseprofiilist leiab rikkaliku marjase aroomi ning šokolaadi, sidruni ja vaarika alatoone, mille võtab kokku kreemjas täidlus.
Kohv, mis meenutab su lemmik-kohviku tummist šokolaadi-pähkli küpsist ning vanaema suvisest aiast korjatud mahlast tikrit.

Colombia, Limited Edition 
Nicanor Valderrama on 27-aastane hambaarst, kes on nüüdseks kohviga töötanud 12 aastat.
Tema isa ostis talu Santander de Quilichaos ja andis pojale väikese tüki maad, et ta saaks ka ise kohvi toota.

Nicanor võib uhkusega öelda, et selle aasta saak on olnud senistest suurim ning suurepärase kvaliteediga. Korjatakse ainult küpsed viljad, mida fermenteeritakse 24 tundi kohvi enda limas, pärast mida pestakse oad puhtaks.

Antud kohv on esindatud ajakirja EMA Ilusa Elu Giidis, mis toob esile asjad ja kontseptsioonid, mis paistavad silma läbimõeldusega ning on loomult hoolivad. See tähendab säästlikke tootmisviise, ausat suhtumist, funktsionaalsust ja kvaliteeti!
+ - Lisa korvi
Vaata siia

Vaata lisaks:

EMA märkab ESP Limited Editon El Agrado, Cauca 0,25kg Lisa korvi Info
ESP Limited Editon El Agrado, Cauca 0,25kg Röst: Espresso
ESP GUATEMALA Ceiba 0,25kg Röst: espresso
Sinu võit:
15%
Natrue Kaerajook 6 tk Lisa korvi Info
Natrue Natrue Kaerajook 6 tk
ESPRESSO No.3 0,25kg Röst: Espresso